chceme lepšiu školu v Záhorskej Bystrici


Vaše názory

Dátum: 20.06.2011

Vložil: názor z pohľadu žiačky

Titulok: Re:Obecná škola

Milá matka,

síce som len žaička 9.ročníka ale dovolím si s Vami nesúhlasiť. Možno si pomyslíte ,čo mi je do toho ale nedá mi nevyjadriť svoj názor.

1. Vôbec nesúhlasím, lebo v dnešnej dobe mobil potrebujete. Hlavne žiaci na druhom stupni prečo by mali mať takéto zákazy? Nepoviem, ak by sa to zakázalo na prvom stupni, ale to by najskôr nemohli rodičia kupovať už aj prváčikom pomaly lepšie mobili ako majú najstarší žiaci. A ak nechcete aby vaše dieťa chodilo do školy s mobilom, tak mu ho nedávajte. Je to jednoduché.

2. Myslím, že tie elektronické hry platia len pre prvý stupeň, lebo na druhom stupni som nikoho nevidela hrať sa s takým niečim.

3.Toto mi pripadá už naozaj ako vo väzení. Zato, že leniví rodičia malým deťom dajú namiesto desiaty peniaze a tie vykúpia všetky sladkosti, môžu sami rodičia a pani bufetárka za to nemôže. Ona je platená od toho, aby predávala, čo si deti vypýtajú. Ale prečo by nemohli piť sladké nápoje. Bola by som zvedavá, koľko deti pije iba čistú vodu.

4. Je iba na rodičoch, čo vlastným deťom kupujú na oblečenie. Ak by sa dala uniforma, tak by sa určite našli nejakí rodičia, ktorí by nesúhlasili.

5. Čo by ste Vy spravili, kebyže dá Vášmu dieťaťu učiteľ/ka facku? Podľa mňa by ste to určite riešili. Ale myslím si, že tak by sa zachoval každý rodič.

Je mi jedno ako na tento odkaz zareagujete, ale je to môj názor z pohľadu študenta tejto školy. Na škole som už 9 rokov a musím povedať, že sa o dosť zmenila k lepšiemu (vynovenie záchodov, vytvorenie nových ihrísk atď.) Ale týmto si vôbec nechcem zastávať pani Riaditeľku. A ešte k tým odchodom žiakov...V 9. triede od druhého stupňa odišli len dvaja žiaci a stále je nás veľa. V 7. triede za to, že jedna kamarátka odišla tak si povedalo ďalších pár ľudí, že aj oni pôjdu. Takže to sa nemôže brať do úvahy.


Späť na diskusiu