chceme lepšiu školu v Záhorskej Bystrici


Vaše názory

Dátum: 18.06.2011

Vložil: Ladislav Durkovic

Titulok: Re:Re:Re:Re:Cenzorovi

Moja dcera do skoly od septembra bude dalej chodit. Ano, uvazovali sme nad tym ze by v piatom rocniku isla do Montessori. Aspon vidite ze som nerobil toto forum zistne - mohol by som si povedat to, co mi radili mnohi, "ide prec, je mi jedno co sa deje na skole". A aj naozaj, mal som a mam ine povinnosti ako riesit toto forum, ale pribeh sikany Kiary Ringelbandovej ma presvedcil o tom, ze toto co sa na skole deje a co sa vzdy ututlalo, zamietlo pod koberec, utajilo a ako boli rodicia zastraseni a pod vyhrazkami a utokmi nakoniec stichli abo vzali dieta prec - to sa uz nemoze dalej opakovat a treba o tom hovorit otvorene a verejne.

Co sa tyka Lunky - nakoniec sme aj v suvislosti s tym, co sa na skole dialo a hlavne po porade s psychologmi dospeli k zaveru ze bude vhodnejsie ked na skole zostane. Toto rozhodnutie sme spravili este pred tym ako riaditelka odstupila.

Osobne som velmi vdacny triednej ucitelke pani Vogelovej za jej obetave a nezistne nasadenie a za obrovsku pomoc pani ucitelky Gasparikovej, ze Lunka velmi uspesne zvladla prechod na slovensku skolu, kde prisla z ceskej skoly kde chodila prve tri rocniky.

Prosim, uz naozaj nekricte, nenavidte. Neviem co sa vam take stalo, alebo ake ste mali vyhody od odchadzajucej pani riaditelky, ale naozaj tu bolo take mnozstvo zasadnych vyhrad, ze len zaujaty clovek ich moze prehliadnut. Ved ide aj o vase deti.

A tu sme pri dalsej veci ktorej sa hovori "hrat fer" - vy ma oslovujete menom, pisete o mne osobne informacie a pritom vy ste tu neznama identita, anonym a to nie je fer. Ja vam nemozem napisat nieco o vas. Ci ste tiez deti dali prec (ako napr. aj viaceri clenovia rady skoly), alebo ci na skole pracujete, ako sa chovate, ci co robite. Takyto sposob diskusie, nehnevajte sa, nie je fer a svedci o vasich umysloch.

Respektujte prosim skutocnost ze toto forum je o skole, diskutujte o vecnych obsahoch prispevkov a osobne utoky na prispievatelov vynechajte. Vyvratte argumenty argumentami, nazory inymi nazormi, neutocte, nevysmievajte sa, neurazajte.

A aj Vase reakcie len prezradzaju to, preco sa mnohi rodicia bali ozvat - nechceli riskovat konflikt, ohovaranie, utoky. Ja som toto forum zalozil transparentne, pod svojim menom, aj za cenu ohovarania, manipulacie, ale s cistym svedomim a cistym stitom ze otvorena komunikacia a transparentnost je ferova a cestna. A nik mi toto nemoze vziat, rovnako ako uprimnu snahu o zlepsenie skoly, ktora bude v prospech vsetkych deti a pre spokojnost vsetkych rodicov.


Späť na diskusiu