chceme lepšiu školu v Záhorskej Bystrici


Vaše názory

Dátum: 18.06.2011

Vložil: Ladislav Durkovic

Titulok: Chcem na skole lepsie vedenie ako bolo to predosle.

Opatovne ziadam vsetkych ucastnikov a ucastnicky fora, aby dodrziavali pravidla diskusie. Osobne utoky, urazky, ci prispevky netykajuce sa skoly budu mazane. Rovnako si prosim nemylte toto forum s chatom ci pokecom. Dakujem.

Frustrovanym jedincom ktori nevedia prezit skutocnost ze riaditelka odisla, odporucam najst si iny ventil, alebo terapiu, aby sa vyrovnali s touto skutocnostou.

Este na pripomenutie - RIADITELKA ODISLA NA VLASTNU ZIADOST. Len ona vie preco. K tomuto rozhodnutiu dospela ale sama, nik ju neodvolaval, takze ak je vam za nou luto, vycitky ze odisla adresujte jej.

V kazdom pripade dovodov na to aby dalej nevykonavala tuto funkciu bolo viac ako dost. Rovnako ale pripomeniem ze za mnohe pozitivne zmeny jej bola aj na tejto stranke vyslovena vdaka. Svet nie je ciernobiely. Ale faktom je, ze tu bola opodstatnena kritika takeho rozsahu, ze ju nebolo mozne akceptovat v statnom vzdelavacom zariadeni.

V kazdej normalnej spolocnosti sa ludia vo verejnych funkciach menia a to je dobre. Uz tu nemame dobu jednej strany a jedneho vodcu. Pochopte to prosim.

Bat sa mozu iba ti, ktori mali nejaky uzitok z toho, ze prave osoba pani Jancekovej bola na pozicii riaditelky. Bolo by dobre keby uviedli o co prichadzaju jej odchodom. O co mozu prist rodicia? Nebodaj o protekciu? O co mozu prist ziaci? O volne hodiny prirodopisu? A kvalitni ucitelia sa naopak mozu tesit na lepsie pracovne prostredie a atmosferu. Rovnako aj ostatni ludia s cistym stitom. Malovanie certa na stenu je slabochuche a nezmyselne. Nik nevie co moze cakat, ale kazdy si praje aby to bolo lepsie ako doteraz. A kazdy moze samozrejme prispiet k tomu aby to bola zmena k lepsiemu.

Dnes mozeme ocakvat iba to, ze po rozsiahlej kritike cinnosti odchadzajucej riaditelky nove vedenie nadviaze na pozitivne kroky ktore vykonala a zmeni tie chyby a omyly ktorych sa dopustala.

Za predosle dva dni som stretol desiatky ludi zo Zahorskej Bystrice, ktori zhodne zacinali svoj komentar k odchodu riaditelky slovom "KONECNE". Inu reakciu som zatial nezaznamenal. Ak mi niekto povie preco mu bude za nou smutno, tiez si ho so zaujmom vypocujem.

To, ako to bude a kto pride po nej, ocakavam rovnako s velkym zaujmom a pozornostou. Zalezi mi na tom rovnako, ako kazemu z vas, ktorym zalezi na lepsej skole v Zahorskej Bystrici.

Ak mate nejake tipy ako zabezpecit, aby vyber novej riaditelky/riaditela bol co najtransparentnejsi a bol vyhrou pre skolu, tak ich napiste. Tu, alebo starostovi Zahorskej Bystrice.


Späť na diskusiu