chceme lepšiu školu v Záhorskej Bystrici


Vaše názory

Dátum: 15.06.2011

Vložil: Miriam Ringelband

Titulok: Informovanie ŠŠI vedením školy ZŠ Hargašova 5

Vážená p.riaditeľka Jančeková,

aj keď sú to už 2 roky, čo moje deti nechodia na ZŠ Hargašova (odišli z dôvodu šikany mojej dcéry) nedá sa mi Vás neopýtať, ako mohlo dôjsť k tak závažnej dezinformácii ŠŠI v r. 2009, kde p. RNDr. Marta Valešiková, riaditeľa ŠŠI vo svojej správe o výsledku prešetrenia sťažnosti p. ing. Jany Masarikovej napísala na základe šetrenia-citujem: Podľa vyjadrenia zástupkyne riaditeľky školy, akýkoľvek náznak šikanovania sa v škole ihneď rieši. V šk.r. 2OO7/2008 na podnet zákonného zástupcu žiačky na 1. stupni školská inšpekcia a vedenie školy prešetrovali údajné šikanovanie, čo sa nepotvrdilo.

Mám v ruke správu z r. 2008 z Pedagogicko-psychologickej poradne s Centrom výchovnej a psychologickej prevencie na Fedákovej 3, s ktorou úzko spolupracujete, kde sa píše-citujem: Z uskutočnenej besedy je možné konštatovať, že v triede sa vyskytujú prejavy radiace sa k šikanovaniu (neprimerané posmešky, vydieranie a vyhrážanie sa) smerom k jednej žiačke, pričom ide o dlhodobejší proces.
Pedagogicko-psychologickú poradňu s Centrom výchovnej a psychologickej prevencie ste zavolali až po našom upozornení,že na Vás podáme trestné oznámenie z neriešenia šikany v našej triede, na ktorú sme dlhodobo upozorňovali a Vy ste ju nechceli akceptovať. Na takýto postup má právo každý rodič.

Myslím si, že ŠŠI bola Vami nie pravdivo informovaná a ani si neoverila Vašu výpoveď a výpoveď Vašej zástupkyni p. Hanincovej. Dovoľujem si tvrdiť, že ich správa je v tomto bode diskutabilná. Ďalej si dovoľujem tvrdiť,že je Vašou povinnosťou túto skutočnosť ŠŠI nahlásiť a vyvodiť následky Vašej neprofesionality a zlyhania ako riaditeľky ZŠ na Hargašovej 5.

K tomu Vám dopomôžu aj doklady, ktoré by mali byť Vami archivované a dostupné príslušným orgánom kontroly. Najväčšou hanbou našej školy bol telefonát p. Hanincovej p. PaeDr. Alene Mateašíkovej vedúcej CVPP, kde ju po obdržaní správy obvinila z defraudácie tohoto dokladu. Túto informáciu p. Mateašíkova uviedla pred svojimi ďalšími dvoma spolupracovníčkami CVPP v mojej prítomnosti a prítomnosti dvoch psychologičiek ,ktoré navštevovala moja dcéra v tom čase.

Týmto len chcem poukázať na nepriehladnosť Vašich konaní a na vyjadrenú, opodstatnenú nedôveru rodičov a občanov Záhorskej Bystrice.



S pozdravom
Miriam Ringelband


Späť na diskusiu