chceme lepšiu školu v Záhorskej Bystrici


Vaše názory

Dátum: 10.06.2011

Vložil: Ladislav Durkovic

Titulok: Re:Facebook

Dakujem Viktoria. Nemysli si, da sa to lahko pochopit co sa stalo. Bolo to pre Lunku peklo, ale deti su deti... Sme tu na to my, rodicia a skola aby sme ich usmernovali. A v tomto pripade je prva vec nepripustna, ze sa to stalo pocas vyucovacej hodiny, ze to trvalo opakovane, ze jej nik nepomohol, neposkytol potrebnu pomoc, podporu, neutisil jej sok a traumu. A tiez ze sa to neriesilo a nemalo ziadne dosledky, nejaky presne stanoveny postup. Mne neostavalo nic ine ako riesit to tak, ked nekona skola, aby sa do nej nebala ist. A opakujem, ziadnemu dietatu som neublizil! je velky rozdiel niekoho zbit a na niekoho nahucat. Ale to, ze nakoniec som nepocul ani slovo ospravedlnenia za tento skutok, ziadne ubezpecenie ze sa to nebude opakovat, ale naopak, cela iniciativa skoly sa zamerala na potrestanie obete! No a druha vec su tie dalsie dosledky, ako pises, co sa na to nabaluje, to je peklo. V kazdej slusnej skole sa da vec prebrat, aj kritika aj problemy, ale toto je kralovstvo, sukromny podnik s absolutnou vladkynou ktora kazdeho kto si dovoli jej bohorovnost spochybnit, ci skritizovat berie ako nepriatela. A ako vidis, ponosy rodicov chce dokonca trestat. Ja mam svedomie ciste, toto je obcianska spolocnost, mozno niektori na to este nie su zvyknuti, ale verejnost ma pravo sa vyjadrovat k verejnym cinitelom a ti musia vediet zniest kritiku. A dokonca zaujem a vycitky rodicov sikovny manazer vie vyuzit v svoj prospech - pocuvat rodicov a zapojit ich do zmien. Tato riaditelka toho nie je schopna a naopak, zapojila sa aj do sikany a ohovarania rodica, zneuzila na to dokonca skolske kompetencie, pouziva metody zastrasovania, toto jej nemoze prejst. Teraz som v stave, ze namiesto sledovania diskusie a mozneho zlepsenia na skole sa musim branit utokom riaditelky skoly do ktorej chodi moje dieta, len preto ze nezabranila utoku nanho a dovolil som rodicom verejne sa vyjadrit s kritikou. Pravda musi zvitazit nad lzou.


Späť na diskusiu