chceme lepšiu školu v Záhorskej Bystrici


Vaše názory

Dátum: 07.06.2011

Vložil: Otec

Titulok: Re:nas nazor

Dobry den.
Priznam sa, ze nepoznam osobne ani p. riaditelku ani problemy o ktorych som tu cital. Mam vsak dieta v tejto skole a preto poznam PROJEKTY (prirodoveda, vlastiveda). Aj ked mam vystudovanu inu VS ako pedagogicku, priznam sa ze som hlboko sklamany vyukou tychto predmetov, pozostavajucou v pravidelnom zadavani vypracovani projektov detom, ktore nemaju na I. stupni zvladnute Googlovanie, vybavenie pre tlac /editaciu farebnych obrazkov... Projekty, ktore takto deti dostavaju za ulohu (a ktore nemaju sancu vo veku 9 rokov sami zvladnut ) sa stali takmer pravidelnou celovikendovou aktivitou mojej manzelky (+cez tyzden v praci si musi pripravit obrazky - doma mame zial len ciernobiele tlaciarne a kopirku). Aj ked manzelku (aj mna) vzdy dobra znamka z projektu potesi (co chapem), nechapem dost dobre prinos z PROJEKTOVANIA pre male deti... Myslel som , ze ucitel by mal deti nieco naucit a ze by mal vyucovat, nie hadzat na detske hlavy mnohohodinovu nezmyselnu pracu (ktoru ako viem z rozhovorov robia doma detom mamy...). Som prekvapeny z toho, ze ucitel evidentnu pracu rodicov nikdy neprehliadol. Vychadza mi z toho len tolko, ze bud dobre nevnima (co je zle), alebo mu je to jedno, ci dokonca to nepriamo podporuje (pochvala krasnych prac inspekciami...). Kazdopadne si myslim, ze uvedeny styl vyuky je pre ziakov maximalnou stratou casu s minimalnym vedomostnym prinosom.


Späť na diskusiu