chceme lepšiu školu v Záhorskej Bystrici


Vaše názory

Dátum: 06.06.2011

Vložil: nespokojni rodicia

Titulok: nas nazor

nie je pravda ze miznu zo stranky pozitivne prispevky, aj teraz si ich mozete niekolko precitat, ale niekedy sa stane, ze po odoslani prispevku sa tento neulozi, nam sa to stalo 2x, takze skusame treti pokus.
Skolu v Zahorskej sme si vybrali preto, lebo nechceme deti rozvazat po celom meste, lebo v letaciku v skolke slubovali vyucbu cudzich jazykov. No den za dnom stale uvazujeme nad tym, ze aj napriek tomu ze nam to zkomplikuje zivot, budeme musiet nase deti dat na inu skolu. Vyucba cudzich jazykov, s vynimkou platenej anglictiny, je podla nasho nazoru velmi slaba, a nie kazdy rodic ma na to, aby platil détom sukromne hodiny, tak ako to robime my. Predmety ako prirodoveda a vlastiveda su postrachom pre deti a aj nas rodicov, pretoze bud hodiny odpadavaju, alebo musime vyrabat doma nejake projekty.Ale nie kazdy ma doma internet a farebnu tlaciaren a ma vystudovany marketing, aby bol projekt ziaka prveho stupna dost dobry pre pani riaditelku. Ak stravi cela rodina nad projektom cely vikend a potom deti prinesu dvojku resp. musia projekt prerabat, lebo je prilis detsky, tak tomu nerozumiem. Nemali by radsej ist do prirody a ucit sa rozpoznavat rastliny a zivocichy? Na dnesnom rodicku ma milo prekvapil pan starosta svojim prihovorom a anketou o kvalite skoly, ale nasledne vyjadrenie pani riaditelky nas sokovalo. Coho sa boji? Ved jej vyjadrenie bolo jasna antikampan proti ankete zriadovatela. Ved ked si nie je vedoma ziadnej chyby ani porusenia zakona, ked je presvedcena ze je erudovana pedagogicka, na co o tom rozprava, snad by mali za to hovorit jej skutky. V nasej triede bolo po skonceni jej prejavu uplne ticho lebo nikto nechapal, co to malo znamenat. Uz chybalo na zaver len nejake budovatelske heslo, triedna bez slov pozerala radsej do stola, len aby sme sa nieco neopytali. Myslim, ze by si mala zriadit svoju sukromnu skolu, tam by sa takto urcite nevyjadrovala do rozhlasu. Nas jej prihovor urazil. To ze sa stala udalost s panom Durkovicom vela rodicov ani nevedelo, na co to potom rozoberat v rozhlase. Mala situaciu riesit podla zakona a volat policiu, nie o tom rozpravat. Kym nie je sud, nie je ani vinnik. No to v pripade pani riaditelky nikdy neplati, u nej je vinny kazdy, kto si dovoli mat odlisny nazor. A nasledne potom vracia uder nasim detom na svojich hodinach.
Dakujem vsetkym ktori prispievaju a verim, ze anketove listky odovzdate poriadne vyplnene a v co najvacsom pocte.


Späť na diskusiu