chceme lepšiu školu v Záhorskej Bystrici


Vaše názory

Dátum: 05.06.2011

Vložil: otec

Titulok: Uvítal by som zmenu

Pekný deň všetkým diskutujúcim. Som rád že som našiel fórum, kde sa dá k škole verejne vyjadriť. Verím že to niečomu pomôže. Osobne si nemyslím že na škole je všetko zlé, ale je naozaj pravdou, že sú na škole naozaj mnohé veci ktoré vôbec nie sú v poriadku, o čom je najlepšou vizitkou to, že deti neostávajú do druhého stupňa na škole, pričom dobre viem že väčšina rodičov by privítala, ak by deti vychodili celú školu v obci. Stačilo by zlepšiť kvalitu a posilniť výučbu cudzích jazykov. Poznáte - reči sa hovoria a chlieb sa je. Aj v tomto prípade platí že najlepšou vizitkou pre školu je prax. A realita je taká, že naozaj je potrebné urobiť nejakú zmenu, lebo odchod žiakov, to je tej škole najhoršiou vizitkou. Každý akotak pretrpí tie prvé štyri roky, alebo päť a potom buď dá deti preč, alebo do osmeročného gymnázia, keďže mu kvalita školy ani na výber nedáva. A mnohí to robia neradi, lebo potom máte starosti navyše, musíte deti voziť ďaleko, musia si zvykať na nových priateľov. Pričom potenciál školy je veľký, je naozaj veľa detí zo Záhorskej a Marianky ktoré by tam mohli chodiť. Keby mali kvalitnú družinu, komunitný život, klubovňu a podobne, škola by mohla byť fajn miestom pre deti a mládež, prostredie je na to viac ako vhodné.
Rád by som sa spýtal, kto môže vlastne vymeniť riaditeľku keď s ňou rodičia nie sú spokojní? Ja by som naozaj dal šancu niekomu inému, dal možnosť rodičom sa vyjadriť a nechať sa inšpirovať čo by v škole chceli, na tom postaviť projekt zveľadenia školy. A nastal by nabaľovací efekt - lepšia škola=viac žiakov=viac peňazí.
Tiež neviem ako fungujú tie inštitúcie ako Rada školy, či Rada rodičov, prípadne komunikácia s rodičmi, mohol by byť nejaký mail list s novinkami, či výzvami pre rodičov. Každý má už email, mohla by tiež byť funkčná tá elektronická žiacka knižka, tá teraz je nanič, nie sú v nej žiadne možnosti komunikácie a ani známky.
Ako sa dá voliť Rada školy? Kedy a kto zvolil súčasných členov a členky? Kedy zasadajú? O čom hovoria? Dokedy sú zvolení? Zápisy sú viac ako strohé, teda u mňa vo firme by neprešli ani ako zápis z týždňovej porady.
Verím starostovi že sa niečo zmení, na školu sa zameral aj vo volebnej kampani a urobil správne. Iste mal po nástupe do úradu najprv mnoho iných povinností, no myslím si že je načase už s tým niečo spraviť. Do nového školského roku je to ešte štvrťrok, kedy sa dá stihnúť veľa a škola by mohla byť od septembra naozaj na lepšej ceste k zlepšeniu.
Prepáčte že sa nepodpíšem z osobných dôvodov, no verím že to na postate môjho príspevku nič nezmení.


Späť na diskusiu