chceme lepšiu školu v Záhorskej Bystrici


Vaše názory

Dátum: 02.06.2011

Vložil: Denisa Mikletičová

Titulok: ešte iný pohľad

Dobrý večer,
dovoľte aby som tiež prispela do diskusie. Dlho som rozmýšľala či sa mám podpísať, aby si to neodniesli moje deti. Naposledy som sa sťažovala na prvom stupni, že moje dieťa cez prestávky musí dopisovať to, čo nestihlo alebo neurobilo na hodinách a desiaty mi preto nosí domov. Odpoveďou bolo to, že cez prestávku si ho pani učiteľka posadila a celú desiatu musel zjesť, aby sa už mama nesťažovala. Dieťa prišlo s plačom domov. Pri opätovnej návšteve mi bola položená otázka, že čo vlastne chcem.

Z mnohými vecami v škole a jej vedení nesúhlasím a snažím sa na problémy poukázať cez RZ aj osobne napr. na dni otvorených dverí. Plne podporujem pedagógov na druhom stupni v našej škole určite to nemajú jednoduché a myslím, že príchodom niektorých sa podstatne zlepšili aj vedomosti detí.

Som mamou dvoch detí na tejto škole syn je v 3 triede a dcéra je v 7 triede. Keďže ste spomínali 7. triedu a to, že v tejto triede nám ostalo 6 detí - tak už to nie je pravda v triede už je 10 detí ale je otázne, či tie čo vedenie školy prijalo aj skutočne malo prijať. (nepíšem teraz o deťoch, ktoré sa vrátili späť a do našej školy skutočne patria – aj podľa bydliska) Správanie aspoň jedného z tejto triedy je katastrofálne, podľa niektorých vyjadrení sa nevie ovládať, nadáva a to aj učiteľom a neustále narúša vyučovací proces. Škola predsa posudok na žiaka, ktorý prechádza zo školy do školy musela mať, mimochodom nie je z nášho obvodu, takže ho nemuseli prijať. Preto mi dovoľte spýtať sa prečo škola do triedy, ktorá už má aj pri počte žiakov 6 katastrofálny nie len prospech, ale aj správanie a učitelia sem nechcú chodiť učiť príjme žiaka, ktorý absolútne nemá správanie? Naozaj ide len o počet žiakov v triede a je úplne jedno aký žiak sem príde? Osobne som bola svedkom jeho vylúčenia z futbalového klubu, lebo na tréningu sa správal neprípustne. Možno toto mal nepodpísaný prispievateľ na mysli, keď písal o florbale a reprezentácii školy. Keď som na základnú školu chodila ja hrávali sme závodne volejbal a ak správanie alebo prospech žiaka nebolo uspokojivé škola ho jednoducho neuvoľnila z vyučovacieho procesu, kým sa jeho správanie a prospech nezlepšili. Nevidím na tom vôbec nič zlé. A z mojej strany to nie je útok na pánov Dudíka a Hvozdíka, ktorých si nesmierne Vážim a bola by som rada, keby takýchto ľudí pre školu pracovalo viac.

Na záver mi dovoľte otázku: Skutočne chceme, aby naše deti chodili do školy inam a nám sem budú chodiť tie nezvládnuteľné a neprispôsobivé deti? Ja netvrdím, že moje dieťa je génius, ale má právo na vzdelanie a normálnu hodinu napr. anglického jazyka, nemčiny, matematiky či slovenského jazyka a dejepisu a nie počúvať nadávky a urážanie nejakého trinásť ročného fagana. Vážim si prácu všetkých, ktorým na škole a našich deťoch záleží a viem, že to nemajú jednoduché.


Späť na diskusiu