chceme lepšiu školu v Záhorskej Bystrici


Vaše názory

Dátum: 02.06.2011

Vložil: Bývalá učiteľka

Titulok: Hviezda

Som bývalá učiteľka, ktorá musela odísť, lebo som nezdieľala názory vedenia školy. Predtým bola ešte zástupkyňou školy pani Hanincová.

Kolektív školy - učitelia boli perfektní, rozumeli sme si, vážila som si prácu kolegov. Naozaj sa snažili vykonávať svoju prácu čo najlepšie.

No s takým arogantným prístupom vedenia školy od riaditeľky Jančekovej a zástupkyni Hanincovej, som sa ešte za svoju dlhoročnú prax nestretla. S novými učiteľmi a hlavne s mladými kolegami, jednali ako s handrami. Dávali im neustále pocítiť, že zajtra tu už nemusia byť. Keď učiteľ nespĺňal ich kritéria, poslušnosť, prikyvovanie vyhrážali sa vyhadzovom zo dňa na deň. Veľa učiteľov sa vymenilo za obdobie, čo som to tam doslova vytrpela. Neustále útoky zástupkyne a riaditeľky na mňa a nových kolegov, naša práca nebola zo strany vedenia ocenená ani slovne, hoci sme dosahovali so žiakmi úspechy na súťažiach a rodičia boli s nami veľmi spokojní.

Nakoniec sme museli odísť, lebo nám pani riaditeľka týždeň pred skončením zmluvy na dobu určitú do 30.júna, oznámila, že s nami nepredlžuje pracovný pomer, lebo nie je s nami spokojná a má za nás lepšiu náhradu.Rodičia boli prekvapení a my tiež, ale nikto nič nezmohol, pani riaditeľka tak rozhodla. Evidovali sme sa na úrade práce od 1. júla a celé prázdniny sme boli vedení ako nezamestnaní a riaditeľka Jančeková ušetrila financie za 2 nevyplatené letné mesiace. Kiež by to sama skúsila, aké je to, keď Vás na prázdniny vyhodia na ulicu.

Také sú praktiky pani riaditeľky v Záhorskej Bystrici a pokým s tým rodičia a pán starosta niečo neurobí, tak bude škola v Záhorskej Bystrici upadať.

Prečo to tak fungovalo? Pani riaditeľka mala veľkú podporu bývalého pána starostu a preto si mohla dovoliť, čo len chcela. Jej rozhodnutia sa nedali zmeniť.

Som veľmi rada, že sa otvorila táto diskusia ohľadne vedenia školy. Je to na správnom mieste, všetky ostatné témy, sa odvíjajú len od postoja vedenia školy.

Výmena vedenia školy vyrieši na škole veľa problémov, ktoré sa ťahajú už roky, vydýchnu si rodičia, žiaci aj učitelia.

Naozaj tam bolo napätie, stres, vedenie školy vytváralo stále atmosféru nepokoja, na poradách nám boli vykričané nepravdivé fakty. V takej atmosfére sa naozaj veľmi zle pracovalo. Každý rok tam riaditeľka vymenila 7 až 8 ľudí, čím sa vytváral stále nestabilný kolektív. Najlepšie by situáciu na škole objasnili bývalí učitelia školy, ktorí museli odísť kvôli vedeniu školy, alebo odišli sami pre atmosféru a podmienky na škole.

Držím Vám palce, aby ste si situáciu vyriešili k spokojnosti rodičov a učiteľov, triezvo zvážili všetky fakty.

Učiteľka, ktorá fandí spravodlivosti.....


Späť na diskusiu