chceme lepšiu školu v Záhorskej Bystrici


Vaše názory

Dátum: 02.06.2011

Vložil: Anna Chrenková

Titulok: Názor pedagóga

Vážení rodičia,
na škole pôsobím prvý rok ako zástupkyňa riaditeľky. V školstve pracujem už 30 rokov, najviac z nich som zastávala funkciu triednej učiteľky.Moje skúsenosti využila i televízia Markíza pri realizácii projektu Pestúnky a dodnes spolupracujem s rôznymi médiami pri tvorbe odborných relácií o výchove -s STV (naposledy Šikana na školách odvysielaná 21.5.2011), s denníkom Pravda(príspevky do Poradne pre rodičov, ktorá rieši problémy rodičov pri výchove.)Týmto dlhším úvodom chcem len poukázať na odbornú kompetentnosť nás učiteľov i vedenia školy.Som za kritiku ale konštruktívnu, ktorá posúva veci dopredu a hľadá riešenia.Verím, že väčšina z Vás zdieľa môj názor a v našej neľahkej práci pri výchove a vzdelávaní našich - vašich ratolestí nám chce pomôcť.V súčasnosti je počet žiakov školy 210.Zapísali sme53 budúcich prváčikov.Naši deviataci úspešne zvládli Monitor9 a všetci sú umiestnení-prijatí na ďalšie vzdelávanie ISCED3.V tomto školskom roku máme i umiestnenia v súťažiach, olympiádach na okresnej, krajskej či celoštátnej úrovni viď.web školy.Práve pred rokom 2. júna bola na podnet nespokojného anonymného rodiča na škole štátna školská inšpekcia, ktorá konštatovala podnet odcho žiakov či odchod učiteľov za neopodstatnený.Myslíte si, že by si dovolila niečo také napísať do správy ak by to nebola pravda?
Argumentov je omnoho viac, verím, že zdravý rozum zvíťazí a len vzájomnou spoluprácou dosiahneme náš spoločný cieľ:vybaviť deti takými kompetenciami, ktoré im uľahčia ďalšie vzdelávanie,ďalší život a aby každý žiak chodil do školy rád a rád sa i po rokoch do nej vrátil.
A na záver dovetok: blíži sa koniec školského roka, náročné obdobie pre nás pedagógov.V atmosfére nedôvery sa pracuje veľmi ťažko.Skúste nám veriť!


Späť na diskusiu