chceme lepšiu školu v Záhorskej Bystrici


Vaše názory

Dátum: 02.06.2011

Vložil: Ivan Bosnak

Titulok: Odpoved: Maria2 a Rada skoly

Vazena pani Maria,

Rodicov z Rady skoly (4ks aj s rodicom za deti z MS) je urcite menej ako nespokojnych rodicov. Dokonca su len 4ja (z celkovo 11tich clenov - ale jaka banda to bola!) Ale clenovia RS a nespokojni rodicia nemusia byt neprelinajuce sa mnoziny. To je len Vase cierno-biele videnie, s navrhom na hrubu ciaru za minulostou v prvej vete a s protinavrhom na odchod deti rodicov z RS vo vete druhej tak je.
Segregacia tu bola za slovenskeho statu, skusme neist touto cestou, neplette do nicoho moje a nase deti, poprosim. Dovolim si o svojich detoch rozhodovat sam s manzelkou, pripadne po diskusii s nimi.

Ale rad Vam davam prislub, ze nebudeme zavadzat v Rade skoly, citim svoj podiel zodpovednosti za prejavenu nespokojnost. Meral som ho oproti 122 ziskanym hlasom vo volbach do RS - (tolko k matematike), pricom ti ludia ma museli vedome, slobodne a bez natlaku zaskrtnut spomedzi 11 kandidatov. Som si isty, ze nie vsetci by to urobili znovu, ale urcitou podporou pre mna/nas volby boli. Z rovnice mi vychadza - cas na zmenu.

Som si isty, ze sme netravili cas venovany skole trtosenim sa po schodzach, ale pracou pre MS, pre ZS, komunikaciou so vsetkymi partnermi. Poznam osobne vsetkych ucitelov, poznam osobne 2och starostov, s ktorymi si tykam a poznam osobne 200 rodicov, s ktorymi sa rad zdravim. Normalne som si studoval legislativu o skole, pochopil vela veci, o ktorych pise p. Dudik, snazil sa uplatnovat pravidla, rozum a cit. Priznavam, ze nie vsetko vyslo, nie vsetko sa dalo a nie vsetko by som robil rovnako. Nie som pedagog a ani nie som profesionalny clen rady skoly. A psycholog som zly.

Je logicke, ze po urcitom case mi dochadza dych a rad by som sa venoval inym aktivitam. Budem sa snazit byt chapavym pozorovatelom tych, ktori pridu po nas, budem fanusikom dobrych rieseni a tiez zmierlivym kritikom nesvarov a neduhov. Budem drzat palce ucitelom, skolnikom, upratovackam, vsetkym tym, ktori chodia dennodenne za branu skoly venovat sa nasim detom a v roznorodych kolektivoch sa z nich snazia vychovat dobrych ludi, vzdelat ich na svoj obraz a pripravit ich do zivota, aby sa nestratili. Neviem o ani jednom ucitelovi (ani na II. stupni), ktory by to v ZS dnes nerobil dobre. Nebudem ich tu menovat, lebo toto forum by nemalo byt miestom ich pranierovania - oni su kontrolovani zo zakona inspekciou.
Su to Oni, ktori robia II. stupen II. stupnom a potom su to uz len tie nase/vase/ich deti. Vysledky, aktivita, chut sa ucit, hlad po zazitkoch, motivacia, pozitivne myslenie (aj o skole Hargasova) a vola nasich deti byt disciplinovany, empatia a ucta k autoritam. Mam silnu obavu, ze aj tu je pes zakopany.

Po odchode z Rady skoly urobim/e odpocet toho, co sme presadzovali/u zriadovatela prosili, presadili, do skoly doniesli/pozvali/zohnali/implementovali/skusali a neuspeli/skusili a uspeli. Rozdelime to na 2 velke skupiny A-materialne zabezpecenie a B-vychovno-vzdelavaci proces, aby sme neplietli jablka s hruskami.

Tusim, ze nas odchod pomoze a veci sa napravia, ze konecne presne tak, ako RS nefungovala, teraz fungovat zacne.

Praci cest a robote pokoj :)


Späť na diskusiu