chceme lepšiu školu v Záhorskej Bystrici


Vaše názory

Dátum: 01.06.2011

Vložil: Mária2

Titulok: Solidarita

Nik nechce spochybniť zmeny, ktoré zlepšili prostredie školy. Veľké ďakujem patrí všetkým, hoci niekedy to berieme ako samozrejmosť. Verím tomu, že budeme pristupovať ku škole solidárne; raz niekto pomohol brigádou, raz niekto finančne, niekto tým, že reprezentuje školu svojimi znalosřami, ďalší zase športom, športovým titulom, alebo nejakým darom, a niekomu zasa iné povinnosti bránili v danom čase pomôcť brigádou, prípadne si niekto nemohol dovoliť finančne prispieť. Ak chceme byť komunitou pracujúcou v prospech školy, mali by sme byť solidárni a prestať poukazovať na iných, ani sa nevyvyšovať a nezdôrazňovať nadmerne vlastné zásluhy. Je z toho viac škody ako úžitku. Každý môže pomôcť svojim malým príspevkom. Pred nedlhým časom sme sa zhodli na tom, že je možné spraviť hrubú čiaru a začať nanovo; podľa môjho názoru, tak môžeme začať len v prípade, že si dokážeme priznať chyby a dokážeme sa aj ospravedlniť, vnímať konštruktívnu kritiku ako podnet a vedieť ju použiť v prospech dobrej veci, v prospech žiakov, a nie ju obrátiť proti rodičovi, ktorý s kritickými pripomienkami prišiel. Mám veľa negatívnych skúseností od šikany, cez porušenie zákona, nekomunikáciu vedenia školy a rady školy s rodičmi, zhabanie korešpodencie s návrhmi na zlepšenie vyučovacieho procesu, až po ľahšie úrazy, ktoré sa vôbec nemuseli stať. Aby som len nekritizovala, práve tento týždeň mám aj 2 možno 3 pozítívne skúsenosti, čomu som veľmi rada a verím, že situácia sa naozaj zlepší a práve preto moje deti zostávajú na škole.


Späť na diskusiu