chceme lepšiu školu v Záhorskej Bystrici


Vaše názory

Dátum: 01.06.2011

Vložil: Alexander Lipčák

Titulok: Re:...

Dobrý deň, p.Oravcová, musím zareagovať na Váš príspevok, pretože som predpokladal, že ako členka Rady školy poznáte štatút Rady školy a s ním súvisiace Vaše práva, povinnosti a zodpovednosť (čo z Vášho príspevku nevyplýva). Článok III.štatútu RŠ to presne špecifikuje. Ak píšete, že všetky problémy, ktoré chceme riešiť sú jedine v kompetencii zriaďovateľa, tak z tých, ktoré menujete, sú to len financie. Preto mi napadá otázka, čo ste ako členka RŠ spravili pre skvalitnenie vyučovacieho procesu, hlavne na II. stupni. Ak Vašou odpoveďou má byť, že ak som nespokojný, mám to riešiť presunom dieťaťa na inú školu, tak mojou odpoveďou je, že budem hľadať riešenia problémov, o ktorých sa tu diskutuje (a mnoho príspevkov je anonymných, pretože rodičia sa boja spätnej reakcie, kt. sa môže preniesť na ich deti ) cez školskú komisiu, keďže Rada školy, ktorej ste aj Vy členkou, uvedené problémy nerieši. Prekvapuje ma, že Vám ako členke RŠ vôbec napadla takáto myšlienka. Predsa čím viac žiaov je na škole, tým viac financií škola dostane zo ŠR. Sťažujete sa, že škola je podfinancovaná, pritom odchod žiakov za poslednýžch 5 rokov je podľa mojej mienky enormný a nie je to len otázka odchodu žiakov na 8-ročné gymnáziá. Dúfam, že diskusia na tomto fóre bude podkladom pre riešenie problémov v Rade školy, či už je diskusia anonymná alebo nie. Ešte chcem zdôrazniať, že ja ako rodič dieťaťa navštevujúceho I. stupeň, som zatiaľ s vyučujúcimi veľmi spokojný, ale to neznamená, že nevnímam problémy, ktoré sa týkajú II. stupňa, najmä fluktuácie pedagógov a s tým súvisiace odchody žiakov na iné školy.


Späť na diskusiu